Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı :  MOR Group Otomotiv Ticaret A.Ş.
Telefon : 08503051704
E-posta:  [email protected]

1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/Ünvanı :
Adresi :
Telefon::
E-posta :

 
MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.parts-bazaar.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih : {TARIH}

{URUNKALEMLERI}

Ürün Adı 

Adet 

Toplam Ürün Tutarı Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli gibi bilgiler, yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme şekli: {ODEMETIPI}
Teslimat adresi: {TESLIMATADRES}
{ODEMETIPI} ile Toplam {ODENENTUTAR}

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, www.parts-bazaar.com internet sitesinde, sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için bu sözleşmenin SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olan ürünü, 3 gün içinde SATICI'ya göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesi,ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için, bu süre içinde SATICI'ya site üzerinden ya da, eposta veya telefon ile ön bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri kapsamında olması gereklidir.

Öte yandan, SATICI tarafından gönderilen ürünlerin hasarlanması kargo şirketinin sorumluluğundadır. ALICI, kargo firması tarafından teslim edilen ürünün hasarlı olup olmadığını kotrol edecek ve eğer herhangi bir hasar var ise, tutanak tutulmasını sağlayarak ürünü teslim almayacaktır. Aksi taktirde, kargo firmasının sorumluluğu kalmayacak ve ilgili ürün iade kapsamı dışında kalacaktır. Bunun dışında, sağlam olarak teslim alınan ürünlerin iadesi için 6. madde hükümleri geçerlidir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILACAK ÜRÜNLER

Cayma hakkının kullanılması için;
İade edilecek ürün, satın alındığı biçimi ile, kusursuz, eksiksiz ve hiç kullanılmamış olmalıdır.

İade edilecek ürünün kutusu ve ambalajı gönderildiği hali ile ve hatasız olmalıdır.

Ürün, orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, yırtık, ezik, darbeli vs. olmamalı, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ya da bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olmamalıdır.

Faturanın kurum adına kesilmiş olması durumunda, ürün iadesi için iade faturası gereklidir ve ilgili ürün, kurumun düzenlediği iade faturası ile birlikte gönderilmelidir. İade faturası, “ürün birim fiyatı + KDV” biçiminde düzenlenmelidir.


MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

MOR Group Otomotiv Ticaret A.Ş.

ALICI


 

Çerez Kullanımı

Parts-bazaar.com, göz atma deneyiminizi geliştirmek ve siteyi ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre daha iyi hale getirmek için çerezler kullanır.